Pre koho je môj podcast?

Začiatkom Apríla som spustila podcast s názvom – Mamatalks – Podcast pre zaneprázdnené mamičky.

Kde ma nájdete?

www.podcast.mamatalks.sk

Pre koho je podcast?

Je presne pre vás, všetky tie usilovné a zaneprázdnené mamičky viacerých detí, ktoré fungujú neustále a sú 24 hodín pre svoje deti k dispozícii. Mamy, ktoré aj keď sa usilujú ako chcú, aj tak majú pocit, že deň by musel mať minimálne 48 hodín, aby ste postíhali všetky tie činnosti, čo treba urobiť. Mamy, ktoré nemajú to šťastie, že im okolie či rodina chce stále pomáhať a tak sú viac mene na výchovu a starostlivosť svojích detí same.

Nieste v tom sama

Či tento pocit poznám? Dôvernejšie ako čokoľvek iné. Som mama 4 detí (od 1-13 rokov), ktoré sú prevažnú časť dňa (ak aj nie celý deň) výlučne so mnou – od skorého rána, po vychystanie do školy, po odnesenie do škôl, do školky, neskôr vyzdvihnutie, taxikárčina po krúžkoch, prípadne návšetvy kamarátov, ktoré sú u nás na dennom poriadku až po vychystanie do posteli a rozprávky na dobrú noc.

Možno si myslíte, že prečo som sama aj keď som vydatá? Manžela mám, ale je pracovne väčšinou mimo domu a tak ak vôbec, tak pomôže pri večerných rituáloch. Poteším sa keď môže pomôcť ale nepočítať s ním pri mojom plánovaní, pretože jeho pracovné časy sú pre mňa nepredvídateľná varianta :).

Takisto vám nebudem mať za zlé sa opýtať, prečo som potom chcela toľko detí? Či tomu uveríte alebo nie, moje deti boli skutočne vymodlené. Jasné, že nie hneď od začiatku som si plánovala ich mať toľko. Popravde pri druhom (keď som bola na všetko sama s 2 malými deťmi) som najskôr myslela, že je koniec, lebo som začala pociťovať moje osobné hranice. Ale potom som našla svoj systém. Moja metóda plánovania mi tak pomohla, že zrazu sa mi zdalo, že 1 dieťa naviac určite zvládnem. A potom som si myslela, že keď zvládnem 3 tak prečo nie 4 :)? A ono to fungovalo.

Čo pomôže? Metóda organizovania

Odkedy som našla svoj systém, svoju metódu, akoby som dostala krídla a zrazu sa mi zdalo všetko možné. Preto chcem moju metódu preto zdielať aj s vami. Chcem aby aj vy ste získali túto volnosť a aby ste už neboli len zaneprázdnené v negatívnom slova zmysle, ale skôr v tom pozitívnom -byť zaneprázdnené pre vašu rodinu a cítiť sa tak naplnená a šťastná.

Okrem toho chcem s vami zdielať témy, ktoré ma často zamestnávajú ako mama, či už v bežnom živote alebo pri mojích rozhovoroch s priateľkami. Či už ide o pocitové veci ako pocity neúspechu či zlyhania či vyhorenia alebo aj témy praktické. Ak máte aj konkrétnu tému, ktorá vás zamestnáva, budem rada keď sa so mňou o túto podelíte.

A v neposlednom rade, prečo má už aj tak zaneprázdnená mamička počúvať podcast? No preto, lebo toto sa dá robiť pri všetkých možných aktivitách ako vešanie šiat, žehlenie, umývanie riadu, umývanie podlahy, cestovanie v autobuse.. a pritom si trochu tak povediac ukradnúť čas pre seba. Práve zamestnané mamičky majú asi len málokedy čas si v kľude sadnúť ku knihe a ešte k tomu sa aj na ňu sústrediť. Zato vypočuť si podcast? To sa dá skutočne skombinovať s inými činnostiami, ktoré robíme mechanicky.

Veľmi sa teším na naše spoločné minúty a ďakujem vám za vašu dôveru. Takisto mi to bude super veľa znamenať, keď ma budete ďalej zdielať či odporúčať, ak sa vám obsah zapáči. Som na začiatku a tak som tak vďačná za každú pomocnú ruku ako dostať tento podcast k tým, pre ktorých je určených – k zaneprázdneným mamičkám.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...