letne hry pre deti

Nápady na hry vonku pre celú rodinu

Blíži sa leto a tak aj čas, v ktorom počas dovolenky či prázdnin môžeme tráviť aj viac času s našimi najbližšími. Pritom aj máme viaceré deti, môže byť niekedy náročné nájsť hry, ktoré zabavia tak menšie ako aj tie staršie deti.

Preto som zostavila listinu 10 hier, ktoré môže spolu hrať celá rodina a tak príjemné stráviť spoločný čas a budovať tak spoločné spomienky.

1. Hľadanie pokladu

Vytvorte mapu pokladu s indíciami, ktoré vedú k ukrytým pokladom na dvore alebo v parku. Rozdeľte deti do tímov a nechajte ich spolupracovať pri lúštení indícií a hľadaní skrytých pokladov.

2. Prekážková dráha

Zostavte prekážkovú dráhu pomocou predmetov nájdených na dvore, ako sú kužele, obruče a švihadlá. Každému dieťaťu určte čas, keď prechádza cez dráhu, alebo z nej urobte štafetové preteky, aby ste sa ešte viac zabavili.

3. Vybíjaná s vodnými balónmi

Naplňte balóny vodou a rozdeľte deti do dvoch tímov. Hráči sa musia vyhýbať prichádzajúcim vodným balónom a zároveň sa snažiť eliminovať hráčov zo súperovho tímu tým, že ich zasiahnu balónmi. Vyhráva posledný tím, v ktorom zostanú hráči.

4. Hľadanie pokladov v prírode

Vytvorte zoznam predmetov, ktoré sa bežne nachádzajú v prírode, ako sú listy, kamene a kvety. Každému dieťaťu dajte zoznam a vrecko na zbieranie predmetov a potom ich pustite na prieskum a hľadanie všetkého, čo je na zozname.

5. Preteky vo vreciach

Zorganizujte klasické preteky vo vreciach s použitím starých vriec na zemiaky alebo veľkých vriec na odpadky. Označte štart a cieľ a nechajte deti, aby si v priateľskej súťaži preskákali cestu do cieľa.

6. Maľovanie kriedou na chodník

Na chodník dajte kriedy a nechajte deti, nech popustia uzdu svojej kreativite a nakreslia na chodník farebné diela. Povzbuďte ich, aby spolupracovali na veľkej nástennej maľbe alebo vytvorili jednotlivé umelecké diela.

7. Piknik vonku či v záhrade

Zbaľte si obed na piknik a vyberte sa do blízkeho parku alebo na detské ihrisko. Rozprestrite deku a vychutnajte si spoločné jedlo pod holým nebom, po ktorom bude nasledovať aktívna hra na zariadení detského ihriska.

8. Balónové rakety

Uviažte dlhý povraz medzi dva stromy alebo stĺpy a pripevnite k nemu balóny. Nechajte deti, aby sa striedali pri vypúšťaní balónov a sledovali, ako sa preháňajú po šnúre ako rakety.

9. Výroba obrovských bublín

Na vytvorenie obrovských bublín použite veľké bublinové prútiky alebo domáce bublinové prútiky vyrobené z drôtených závesov. Zistite, kto vytvorí najväčšiu bublinu alebo najdlhšie trvajúcu bublinu.

10. Trojnohé preteky

Rozdeľte deti do dvojíc a nechajte ich zúčastniť sa trojnohých pretekov. Vnútorné nohy každej dvojice zviažte šatkou alebo šatkou a vyzvite ich, aby dobehli do cieľa bez toho, aby spadli.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...