Čo sa tu dozviete?

Rada vám ukážem ako sa stať šikovná mama, ktorá si vie poradiť s povinnostiami vo veľkorodinne – od varenia, upratovania, po výchovu či organizáciu času – tieto triky vám uľahčia vaše materstvo.

Ste zaneprázdnené mamičky viacerých detí? Tak ste tu správne.

Ahojte, srdečne Vás vítam na mojej stránke Mamatalks- miesto pre zaneprázdnené mamičky. Volám sa Lýdia Argilli, som mama 4 detí s viac ako 15-ročnou praxou v manažmente. Ako 4 -násobná mama mám mnohé skúsenosti, ktoré môžu pomôcť aj vám a ktoré som medzičasom spracovala do metódy efektívneho plánovania pre mamy. Táto má za cieľ malými zmenami vo vašom bežnom živote dosiahnúť veľké zlepšenie vášho plánovania času a tak vám dopriať viac času pre aktivity, ktoré aktuálne nestíhate ani keby ste sa potrhali.

Mojím cieľom je pomôcť mamám viacerých detí, aby našli silu, motiváciu a hlavne lepšie plánovanie dňa pri výchove svojich detí a aby sa cítili naplnené a šťastné vo svojej úlohe ako mama.

Ako sa zo mňa stala 4-násobná mama?

Som mama 4 detí – 2 chlapcov a 2 dievčat vo veku od 1 do 13 rokov, a to, že ich mám je pre mňa ten najväčší dar, ktorého sa mi mohlo dostať. Nieje to len fráza, ale niečo, čo hovorím od srdca. Po narodeného prvého syna sme chceli dopriať mu aj súrodenca, ale po týždňoch a mesiacoch snaženia sme začali skúmať prečo sa nedarí mi zas otehotnieť a potom prišla tá zdrcujúca diagnóza – sekundárna neplodnosť.

Lekár nás utešoval, že však už jedno dieťa máme, koľko párov nemá ani to, ale kdo už raz túžil po dieťati vie, že taká túžba sa nedá len tak zahodiť za hlavu. Napriek tomu som sa cítila, že som ako žena zlyhala a padlo mi ťažko sa s tým zmieriť. Zvolila som som stredné cesto a snažila sa aspoň prírodnými cestami svoju plodnosť zlepšiť s tým, že ak to má byť, tak možno sa mi ešte niekedy podarí otehotnieť.

Tvralo to ďalšie mesiace a roky, ale po dlhom čakaní som naozaj otehotnela. Neviete si predstaviť ten šok aj radosť. A tento zázrak sa ešte v najbližších 9 rokov 2-krát zopakoval. Čo tým chcem povedať je, že to, že som vôbec otehotnela a že mi to bolo dopriaté viackrát nikdy ale naozaj nikdy nebude pre mňa samozrejmosťou, ale mojím malým súkromným zázrakom. A preto nechcem pri deťoch len fungovať, chcem s nimi prežiť aj plnohodnotný čas.

Čo mi nebolo žiaľ dopriate bola pomoc. Ako to osud chcel, bola som na deti veľmi často sama. Mama či svokra nemali možnosť pomôcť a manžel bol väčšinu času pracovne mimo domu, takže som nutne potrebovala nájsť spôsob, ako to zvládnuť aj sama. Bolo pre mňa skutočne nevyhnutné nájsť techniky, ako sa zorganizovať a ako to zvládnuť. A upokojím vás, ono sa to naozaj dá zvládnuť aj samej so 4 deťmi. Takže ak ste v podobnej situácii, a nemáte pocit, že to ide ako po masle, nezúfajte, možno ste ešte len nenašli ten správny systém ako na to.

Ak aj vy ste mama s viacerými deťmi a potrebujete sa lepšie zorganizovať, tak ste tu správne. Rada sa podelím s vami o moje skúsenosti a takisto otvorím témy, ktoré aj mňa, ako mamu často zaujímali.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...