Ako využiť vianočný čas na vytvorenie rodinnej idylky

Nadchádza čas vianoc a tým aj čas, kedy rodina trávi intenzívne čas spolu. Častokrát sa však naša predstava o krásnom, idylickom spoločnom čase nesplní a začnú vznikať konflikty a skôr napäté situácie keď sa stretne celá rodina pohrimade. Je totiž mylné si myslieť, že keď celý rok budete len akosi len bývať popri sebe, tak sa hneď dostaví rodinná idylka keď budete spolu. 

Na to, aby ste ako rodina fungovali je dôležité celoročne pracovať na budovaní rodinnej spolupatričnosti. Aby ste ako rodina fungovali ako team – aby mal každý v tom teame hodnotu ale aj úlohu a tak mali spolu prepojenie a nielen fungovali ako spolubývajúci. 

Celý podcast si môžete vypočuť tu

Epizóda 39

Ako dokážete ako rodina posilniť rodinnú spolupatričnosť?

Tuto ponúkam zopár nápadov:

–        Snažte sa jeden deň v týždni vyčleniť pre rodinu – na spoločné aktivity- napríklad Nedela ako rodinný deň

–        Zaviesť rodinné stretnutia raz za mesiac – niečo na zmysel Teammeeting – prediskutovať tam čo rodinu trápi, aké plány máte ako rodina, zahrať sa spoločenskú hru, proste stráviť intenzívnejšie čas spolu.. 

–        Spoločné stolovanie nieje len miestom na spoločné jedenie, ale takisto na prediskutovania termínov či iných rodinných tém, takže snažte sa aspoň raz denne stretnúť pri stole

–        Tématické večery – napríklad každú sobotu v týždni kino večer

–        Zavedte si systém povinností, pri ktorom každý člen rodiny má nejakú povinnosť

–        Povzbudzujte deti, aby si navzájom pomohli – najmä tí starší by mali už pomáhať mladším.

–        Jedno ako veľké deti už máte, ale nezanevriete na to ich  sprevádzať do ukladania na spánok, keby už nič iné ako im zaželať dobrú noc 

Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke – www.mamatalks.sk

Mohlo by sa vám tiež páčiť...