Rady, tipy a triky- ako nám dokážu zmeniť život

Náš každodenný život je obklopený radami – od rodičov, príbuzných, iných mamičiek a k tomu sa pridávajú informácie, ktoré sa dozvedáme z relácií, podcastov a časopisov. Nie všetky rady sú pre nás prospešné, ale mnohé áno a môžu náš život skutočne obohatiť. Mnohokrát však rýchlo zabudneme rady aplikovať v každodennom živote. Rýchlo upadneme späť do stereotypu, a tak sa nikdy nič nezmení. 


Vypočujte si tu

Epizóda 56

Dobre mienené rady

Ani dobre mienená rada nemusí byť pre nás vždy dobrá. Na to si musíme vytvoriť vlastné filtre, čo si z toho, čo nám hovoria, môžeme vziať a uplatniť v praxi. Pretože len počúvanie rád nám nepomôže, ak ich neuplatníme vo svojom živote. A ani tá najlepšia rada nám nepomôže, ak ju nezačneme žiť – teda skutočne aplikovať nejaký fragment toho, čo sme počuli, do nášho každodenného života. 

Malé ciele, veľké úspechy

Pritom malé zmeny sú oveľa účinnejšie ako veľké. Ak nám niekto povie, ako schudnúť 20 kíl za 2 týždne, určite nás to zaujme, ale pravdepodobne to nebudeme schopní aplikovať a zabudneme. Ak sa však rozhodneme uplatniť radu, že vyradíme sladké nápoje z nášho každodenného jedálnička, aby sme schudli, je to oveľa účinnejšie a máme väčšiu šancu, že radu uplatníme a budeme z nej mať úžitok.

Nemusíte urobiť 20 zmien a uplatniť 20 rád naraz, stačí si vypočuť niečo, čo vás napadne, poznačiť si to do zápisníka a potom pracovať na tom, ako môžete tento konkrétny krok, túto radu, túto zmenu uviesť do praxe.

Ako uspieť v zmenách?Takto budeme mať jasno v tom, aké ciele môžete uplatniť vo svojom živote a ktoré rady by mohli zlepšiť môj súčasný cyklus. Pamätajte si, že účinnosť spracovania malých rád, malých cieľov je oveľa vyššia ako ponáhľanie sa za veľkými cieľmi.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...