Rýchloupratovanie večer – večerné rutiny pre mamy

Celý diel podcastu si môžete vypočuť tu

Epizóda 21

Ako dosiahnete čistú domácnosť za pár minút a pripravím si tak bezstresové rána s deťmi

Túžite po kľudných ránach s vašími deťmi ale zdá sa vám to nemožný cieľ? Najmä keď ich treba vychystať do škôlky, školy, prichystať desiaty, vykonať rannú hygienu a tak ďalej.

Na druhej strane, večer vám chýba energia čokoľvek robiť. Ako odmenu zato máte ráno potom pocit, že aj keby ste sa potrhali, tak nedokážete všetko prichystať. Tak sa končia vaše ráno ako vysoko stresujúce a celý deň sa vedie potom v tomto strese.

Aj k tomuto existujú jednoduché taktiky ako si s podľa možnosti s malou námahou večer ušetríte veľké množstvo stresu ráno.

Medzi takéto činnosti patrí:
uzatvorenie domácnosti (umytie riadu, zapnutie umývačky, upratanie poodhadzovaných vecí, upratanie podlahy, umytie stola, stoličky, atď.)
príprava domácnosti na ďaľší deň (vybratie mäsa z mrazničky, vybratie pečiva z chladničky, namočenie fazule do vody, pripravenie kysnutého cesta na pomalé kysnutie)
Príprava detských vecí na ďaľší deň (vyloženie oblečenia pre deti, takisto prichystanie oblečenia na von ako topánok, čiapok, vetrovky, príprava tašiek či desiatových boxov pre deti)

Verte tomu, že ak si vytvoríte v týchto činnostiach rutinu, nebude vám celý program zaberať viac ako hodinu. Táto hodina večer vám ušetrí neskutočne veľa stresu v nasledujúci deň.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...