Neplodnosť, téma ktorá nielen bolí ale o ktorej sa často mlčí- ako si poradiť

Ženy, ktoré dostali diagnózu- neplodné- vedia, aká záťaž na psychiku ale aj celkovo partnerský vzťah táto diagnóza prináša. Takisto však často je ťažké sa o túto informáciu podeliť a tak žena často je do seba uzavretá a spracováva toto ťažké obdobie akosi sama.

Prečo som sa rozhodla tejto téme venovať? Vy zaiste viete, že mám deti. Avšak nebolo to tak od začiatku, po prvom synovi mi diagnostikovali takzvanú sekundárnu neplodnosť, teda neplodnosť, ktorá sa môže dostaviť aj keď už žena raz jedno dieťatko počala. 

Potom to trvalo roky pokiaľ sa mi podarilo opäť otehotnieť. Chcem sa preto s vami podeliť o to, čo pomohlo mne na tejto ťažkej ceste a  ako sa mi podarilo vyhnúť depresiám, ktoré žiaľ sa akosi automaticky snažia predrať do popredia. Veľmi dúfam, že vám moje skúsenosti a rady pomôžu.

A ak aj u vás bola neplodnosť diagnostikovaná, nezabudnite, nieste sama. Neplodných žien a žien čo musia roky počkať a zotrvať, aby sa dočkali vytúženého bábätka je veľa, len málokto však o tejto bolestivej téme chce rozprávať.

Vypočujte si Podcast k tejto téme

Epizóda 59

Mohlo by sa vám tiež páčiť...